Yardım Bölümü

Makalevitrini sitemize herkes rahatlıkla üye olabilir. Sitemizde güvenli alışveriş için mutlaka üyeliğinizi T.C. kimlik no onaylı yapmalısınız. Bu uygulamamızın amacı, sahte üyeliklere karşı gerçek üyelerimizi korumak ve de faturalandırma işlemlerinde yasal olarak kullanmaktır. Aynı zamanda birden fazla üyeliğin de önüne geçmeyi hedeflemekteyiz.
Tabiki, aile bireylerinizden herkes üyelik oluşturabilmektedir. Sitemize üye olduktan sonra alıcı ve satıcı arasındaki güveni sağlamak için T.C. kimlik no onaylı üyelik yaptığınızda siz ve aile bireyleriniz güvenle işlemlerinizi yürütebilmektesiniz.
Evet, her yorum karşılığında 0,1 Makale Vitrini Kredisi kazanırsınız.
Evet. Tüm bilgileriniz yasal bir şekilde saklanmakta olup, mail ve sms spamdan en az sizin kadar bizde nefret etmekteyiz ve de bilgileriniz 3. kişilerle asla paylaşılmamaktadır.
Evet. Üyelik hesabınıza yüklediğiniz kredileri, kullanmamanız koşuluyla, yatırdığınız günden sonra 7 iş günü içinde iadesini talep edebilirsiniz. Ayrıca yazar hesabını da aktifleştirerek hesabınızdaki limitin üstündeki kredileri dilediğiniz zaman paraya çevirebilirsiniz.
Evet. Üyelik işlemleri tamamen ücretsizdir. Üye olan kişilerden üyelik hizmeti için herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.
Hayır. Yasalarımız gereği faturalandırma için doğru bilgilerin kullanılması gerekiyor. Gerçek bilgileriniz ile üye olmazsanız, sizinle alışveriş yapacak ve T.C. kimlik onaylı üyeler size güvenmeyeceklerdir. Bu yüzden üye olurken bilgilerinizi tamamen doğru girmeniz önemlidir. Aynı zamanda yazarlık başvurusunda mutlaka T.C. kimlik no onaylı olmanız gerekmektedir. Yazar olmayan üyeler sadece alıcı üyelerdir. Alıcı üyelerde T.C. kimlik no onay zorunluluğu yoktur. Ancak T.C. kimlik no onaysız üyelerle alışveriş güvenli olmayacağı için T.C. kimlik no onaylı üye olmak gerekmektedir.
Hayır. Yasalarımız gereği faturalandırmanın sağlıklı yapılabilmesi için gerçek veya tüzel kişilerin hesaplarını kendileri kullanılması gerekmektedir. Aynı üyeliği sadece üyelik sahibi kişiler kullanmalıdır. Aksine farklı yerlerden giriş tespit edildiğinde o üyenin üyeliği yasaklanır. İçerideki kazanç ve komisyonları da reklam giderleri için sitenin havuzuna aktarılır.
Hayır. Sitemizin sistemsel yapısının bozulmaması ve veri kaybının yaşanmaması için, üyelik silme işlemi bulunmamaktadır. Bunun yerine üyeliğinizi yasaklı üye konumuna getirtebilirsiniz. Bunun dışında yasal olarak belirli bir süre loglarınız tutulması gerekmektedir. Yasal süre dolduğunda hesabınızı silebiliriz.
Adınızı veya Soyadınızı veya Doğum tarihinizi yasal olarak değiştirmeniz durumunda veya evlenmeniz gibi durumlarda bizimle iletişime geçerek değiştirebilirsiniz. Eğer T.C. kimlik no onaylı üye iseniz, sistem panelinden bilgilerinizi değiştiremezsiniz. Fakat yeni üye olduğunuzda bu bölümü kullanmadıysanız, isim bilgilerinizi güncellemeniz mümkündür.
Evet istenmektedir. Referans ile üye olduysanız bazı durumlarda istenmeyebilir.
Evet. Yasal olarak size ödeme yapabilmemiz ve fatura kesebilmemiz için bu bilgiler gerekmektedir. Bunun sebebi sahte üyeliklerin önüne geçmek ve gerçek yazarların, gerçek alıcılar ile güvenli alışveriş yapabilmelerini sağlamaktır. T.C. kimlik onaylı üye olmayanlar sitemizde makale satışı yapamazlar. Ancak makale alımı gerçekleştirebilmektedirler.
Evet. En az 100 kelimelik makale ekleyebilirsiniz. Makale taban fiyat uygulamamız 100 Kelime 1.25 MakaleVitrini Kredisi (1.25 TL) 'dir. Her 20 kelimede de 0.25 kredi artar. Ancak yazdığınız makalenize özel fiyat belirleyebilirsiniz. Bu işlemi makale yükleme ekranındayken karşınıza çıkan SİSTEM BELİRLESİN seçeneği yerine, ÖZEL FİYAT BELİRLE seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz.
Evet. Makale yükleme ekranında eğer ÖZEL FİYAT BELİRLE seçeneğinden yararlandıysanız, makalenizin fiyatını güncelleyebilirsiniz. Ancak SİSTEM BELİRLESİN seçeneğini kullandıysanız, makalenizin fiyatı taban fiyat uygulaması olan 100 Kelime 1 Jeton (1 TL) olarak belirlenecektir. Bu durumda da değişiklik hakkına sahip değilsiniz.
Evet. Özgün olmayan makaleler sistemden geçmez ve onay almaz. Aynı zamanda aynı makale başka sitelerde de bulunuyorsa, bunun tespiti durumunda bu ihlali yapan üyenin üyeliği süresiz BANLANIR. Bu yüzden yüklediğiniz makalelerin %100 özgün olmasına dikkat ediniz.
Bazı makalelerde kullanılan ifadeler veya kalıplaşmış cümleler Google'a takılacağından bu gibi haller özel durumdan sayılabilir. %90'ın altında özgün olan makaleler kabul edilmez. Kabul edilmeyen makalelerde kırmızı olarak belirlenen yerleri güncelleyerek, tekrar makale yükleme ekranını kullanmalısınız.
Makalenizi yüklerken %100 özgün olduğu halde, satın alma esnasında alan kişi özgün olmadığını ifade ediyorsa, aynı gün içerisinde ŞİKAYET ET bölümünü kullanmalıdır. Böyle bir durum karşısında her iki taraf MakaleVitrini forumunda yer alan ŞİKAYET bölümünde karşılaştırılır. Moderatörler durumu çözmeye çalışırlar. Eğer makale satıcısı haksız ise, alıcıya ücret iadesi yapılır. Makale satıcısı siteden uzaklaştırılır. Eğer alıcı haksız ise ücret iadesi yapılmaz ve uyarı verilir.
Kurallar gereği sitemize yüklenen makaleler bir başka siteye yüklenmemelidir. Bunun tespiti durumunda üyenin üyeliği yasaklanır. Ancak üye fark etmeden bu durum karşısında çaresiz kalmışsa, 1 kereye mahsus sistemdeki makalesi silinir ve uyarı verilir. Uyarı sonrası aynı davranışı sürdürür veya başka sitelerde makalesi tespit edilirse, üyeliği yasaklanır.
Kazançlarınız 100 Kredi (100 TL) miktarına ulaştığında, istediğiniz gün veya saat çekim işlemi başlatabilirsiniz. Çekim işleminizi başlattıktan sonra, bildirim yöneticiye ulaşır ve 24 saat içinde ödemeniz gerçekleştirilir. Ancak yöneticilerimiz sürekli sistemde olduğu için ödemeniz çoğu zaman 1 saat içerisinde gerçekleştirilebilir.
Hayır. Kazançlarınız 100 Kredi (100 TL) miktarına ulaştığında kesintisiz bir şekilde size gönderilir.
Hayır. Türkiye'deki tüm bankalara 0 kesinti ile ödemeleriniz gerçekleştirilmektedir.
Evet. Kazancınız örneğin 65 Kredi (65 TL) seviyesinde, bu durumda arkadaşınızdan kredi transferi talep edebilirsiniz. Kredi transfer işlemi sonrasında tamamlanan kazanç tutarınızı sorunsuz çekebilirsiniz.
MakaleVitrini sitesinin giderleri ve reklam masrafları için kullanıcıların sattıkları her makaleden %20'luk bir kesinti söz konusudur. Sattığınız makale 1 Makale Vitrini Kredisi (1 TL) olduğundan, uğrayacağınız kesinti miktarı 0.20 kuruş'tur.
MakaleVitrini üzerinde sabit makale veya siparişlerde aynı kesinti oranı uygulanacaktır.
Paypal üzerinde para yatırabilirsiniz veya sitemize kayıt olduktan sonra, üye profil sayfanızda yer alan PARA YATIR bölümünü kullanabilirsiniz. Para yatır bölümüne tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda bulunan banka hesap numaramıza, üyeliğinize yatırmak istediğiniz miktarı Havale/Eft yapmanız yeterli olacaktır. Havale ve Eft işlemi yaptıktan sonra, para yatır sayfasında yer alan ÖDEME BİLDİRİMİ bölümünü kullanmanız yeterlidir. Ödeme bildiriminiz hemen yöneticilere iletilir ve yüklediğiniz tutar karşılığında üyeliğinize jeton aktarılır.
Para yatırma işleminizi gerçekleştirdikten sonra, ödeme bildirim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Ödeme bildiriminiz hemen yöneticilere ulaştırılır ve yatırıp talep ettiğiniz krediniz üyeliğinize yüklenir.
Eft/Havale için Hayır. Yatırdığınız aynı tutar karşılığında üyeliğinize kredi yüklemesi yapılacaktır. Paypal içinse sayfada belirtilen oranda paypal kesintisi olucaktır.
Tabiki. Para yatırma işleminizden sonra talep ettiğiniz kredileriniz üyeliğinize yüklenir yüklenmez, hemen makale alımı gerçekleştirmeniz veya sipariş vermeniz mümkündür. Kredileriniz ile ister makale satın alabilirsiniz. İstersenizde bir başka üye arkadaşınıza kredi gönder bölümünü kullanarak, ona kredi transferi yapabilirsiniz.
Evet. Sitemizde yer alan 728x90, 468x60 seçenekli reklam alanlarına, reklam verebilirsiniz. Bunun için üyelik profilinizde yer alan canlı destek / yardım penceresini kullanabilirsiniz.
Evet. Sitemize aylık veya yıllık sponsor olabilirsiniz. Yine bununla ilgili profilinizde yer alan canlı destek / yardım bölümünü kullanabilirsiniz.