Seo Nedir?

osmannur
avatar
Konu Sayısı: 2
Mesaj Sayısı: 2
Seo Nedir?
2 yıl önce

SEO Nedir?

Seo nedir; Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Seo nedir dediğimizde aklımıza SEO işlemleri gelmektedir. Arama motorları web sitelerini daha kolay tarayabilmesi için uygulanan teknik kriter seo işlemleridir. Uygulanan bu tekniklerin doğru uygulanması gerekmektedir. Google sizi vezir de eder rezil de eder.

Seo nedir sorusuna cevap olarak verilebilecek bir diğer cevapta arama motorlarına yönelik optimizasyon çalışmasıdır. Seo nedir sorusu iki kategori olarak genişlemektedir. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. SEO adına yapılan işlemler arama motorlarında web sitenizin yükselmesini sağlamaktadır. Web sitesinin yükselmesi için yapılan çalışmalar SEO olarak adlandırılmaktadır.

Seo nedir sorusundan sonra Seo’nun amacı nedir diye soru yöneltilebilir. Google SEO’nun amacı belirlenen anahtar kelimelerde üst sıralarda listelenmeyi sağlamaktır. Seo nedir sorusuna kısa cevap verecek olursak; SEO ile siteler doğal yollar ile ulaşamayacakları web popülerliğine ulaşmayı sağlamaktadır.

Google SEO internet reklamcılığının en prestijli ve getirisi en yüksek pazarlama stratejisidir.

SEO Nasıl yapılır?

Google arama motoru tarafından üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Üst sıralarda yer edinmek reklam yapmakla mümkündür. Şöylede diyebiliriz web sitenizi popüler hale getirmek için yapılan tanıtımlar ve reklam çalışmaları sitenizin üst sıralara yükselmesini sağlamaktadır.

Web sitenizin ziyaretçi sayısı artınca ve web siteniz hakkında link paylaşımı ve bilgilendirme paylaşımları yapıldığında Google web sitenizin gün geçtikçe popüler hale geldiğini anlamaktadır. Aynı zamanda yavaş yavaş gelen bu popülerlik Google tarafından doğal olarak görüldüğü için sürekli sıralamanızı yükseltmektedir.

Web siteniz açıldığı andan itibaren popülerlik konusunda Google tarafından incelenmektedir.

 

Web siteniz de bir makalenin forumlarda, bloglarda ve sosyal medya gibi SEO işlemine katkı sağlayan yerlerde paylaşımda bulunması, kullanıcı tarafından yapılıyormuş gibi bir izlenim vermelidir. Google seo dikkat edilmesi gereken bir konudur. Konusunda uzman kişiler tarafından yapılmayan çalışmalar sonucunda web siteniz kısa süreliğine üst sıralarda yer edinebilir fakat bir süre sonra web siteniz gerilemeye başlar ve yükselmesi güçleşir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için konusunda uzman kişilerden bu hizmeti almanız en doğrusu olacaktır. Aşağıdaki linkten Google SEO paketlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla uzman ekip tarafından Google SEO çalışması yapmaktayız.

Google SEO Paketleri 

Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Seo nedir ile ilgili daha fazla bilgiyi Google üzerinde bulabilirsiniz.

golgem.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıt Yaz