Mont kaban çeşitleri

sinemay
avatar
Konu Sayısı: 6
Mesaj Sayısı: 6
Mont kaban çeşitleri
2 yıl önce
Bayan şişme mont modelleri ile kış ayının soğuklarından korunup , şık bir görünümü elden bırakmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Gardırobunuzda bulunan kıyafetleriniz ile rahatlıkla kombinleyebilir , tarzınıza şıklık katabilirsiniz.
kaz tüyü mont modelleri içerideki ısıyı çok daha fazla hapsettiği, ısının çok daha uzun süre tutulmasını sağladığı için soğuk havalarda tercih edilebilecek bir mont türüdür.
Yumuşak yapıda olması rahat kullanımına bir artı olarak yer almaktadır. Kaz tüyü montların hoş görünümü ve sıcak tutması gibi güzel avantajlarının yanında ne yazık ki bazı dezavantajları da bulunmaktadır.
Kaz tüyü montlarda en sık karşılaşılan problemler montun temizlenmesi ile ilgili yaşanılan sıkıntılardır. Kaz tüyü montlar temizlenirken bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Aşağıda kaz tüyü montların adım adım temizlenmesi anlatılmıştır. Adım adım takip ederek kaz tüyü montunuzu temizleyebilirsiniz.
Çıkan Tüyleri Temizleyin
Kaz tüyünden yapılan montlarda karşılaşılan sıkıntıların başında kaz tüylerin montun dikişli yerlerinden bir süre sonra çıkmaya başlamasıdır. Bu durum ne yazık ki çoğu montta meydana gelir. Burada yapılması gereken çıkan tüyleri çekmek yerine ufak bir makas ile kesmektir.
Kurutma İşlemi
Kaz tüyü montları evde yıkarken yaşanılan olumsuz durumların en başında montun kurutulma aşamasının göz ardı edilmesidir. Kendi halinde kurutulmaya bırakılır ise kaz tüyü mont topaklar halini alır.
Kurutma makinesine kaz tüyü montunuzu koyunuz ve içerisine bir adet ufak sıcağa karşı dirençli bir top koyunuz. Bu sayede kaz tüyünün topak olmasını engellersiniz.

Yanıt Yaz