Kış Dostu çizmeler

sinemay
avatar
Konu Sayısı: 6
Mesaj Sayısı: 6
Kış Dostu çizmeler
5 yıl önce
Sonbaharı beklerken kış soğuklarını hissettiğimiz bugünlerde yazlıklar da dolaplardan kaldırıldı yerini de kazaklar, hırkalar almaya başladı. Sandaletler ve terlikler de yerini botlara, çizmelere bıraktı. Peki, yeni sezon için alışveriş yapacak olanlar nelere dikkat etmeli? İşte ayakkabı dolabını yenilecek olanlar için öneriler?
Yazı bitirip hava sıcaklıklarının düşmeye başladığı bugünlerde gardırobumuzda olduğu kadar ayakkabı dolabımızda da keskin değişimler yaşamaya başladık. Sandaletler, terlikler bir anda yerlerini soğuk ve yağışlı günlerin vazgeçilmez ayakkabıları botlara bırakmaya başladı. Bartın'daki ayakkabı mağazaları da raflarını sezon ürünleriyle donatarak kışlık bot ayakkabılar, ve yağmur çizmesi raflarını süsledi.
Malum kış ayları geliyor ve artık soğukları iyice hissetmeye başladık. Haliyle sıkı giyinmek ve sağlığımıza dikkat etmek durumundayız. Peki, kışlık ayakkabı seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz?
Ayağımızı olumsuz hava ve yol koşullarından korumak tüm insanlar için hep hayati önemde olmuştur. Hareketimizi sağlayan ayaklarımız günlük tempomuz açısından da kuşkusuz büyük önem taşıyor. Bugün severek giydiğimiz bot modellerinin çoğu sadece estetik kaygıların bir sonucu olarak değil, daha büyük bir ihtiyacın sonucu ortaya çıkmışlardır.
Botların en temel ayırıcı özellikleri, darbelere karşı koruma özellikleri yanında, soğuk hava koşullarında sıcak tutabilmeleri, yürüme esnasında konfor seviyesinin yüksek olması ve en sert hava koşullarında bile kolay kolay deforme olmamaları tercih edilmelerinin ana sebeplerinden biri. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ve hibrit malzemeler sayesinde sadece deri ve nubuk değil aynı zamanda suya, madeni yağlara ve sert darbelere karşı dayanıklı sentetik malzemeler de ortaya çıktı. Bu malzemeler tasarımcıların esneklikleriniz arttırırken kullanıcıları da tercihleri konusunda oldukça geniş bir seçenek havuzu ile baş başa bıraktı. Bugün gardırobumuzun değişmez parçalarından biri olan botlar, yeni tasarım felsefesi sayesinde ofis kullanımında da oldukça şık bir alternatif olarak ortaya çıktı.
Sonbahar ve kış aylarında en çok kullandığınız ayakkabınız olan botlarınızı doğru seçmeniz, bu zorlu mevsimleri rahat, konforlu ve sıcacık geçirmenizi garanti altına almaya yardımcı olabilir. Botlarınızı çoğunlukla tüm gün ayağınızda tutmak zorunda kalacağınız için, bot seçiminde hem fonksiyonel hem şık ürünlere yönelmenizde fayda var. Doğru botu seçmek için size fikir vereceğimiz birkaç noktayı göz önünde bulundurabilirseniz soğuk havada, karda, yağmurda şıklıkla konforu kolaylıkla bir arada yaşayabilirsiniz. Bunun için önce bot çeşitlerine bir göz atalım?
Erenreis123
avatar
Konu Sayısı: 0
Mesaj Sayısı: 1
5 yıl önce
Sonbaharı beklerken kış soğuklarını hissettiğimiz bugünlerde yazlıklar da dolaplardan kaldırıldı yerini de kazaklar, hırkalar almaya başladı. Sandaletler ve terlikler de yerini botlara, çizmelere bıraktı. Peki, yeni sezon için alışveriş yapacak olanlar nelere dikkat etmeli? İşte ayakkabı dolabını yenilecek olanlar için öneriler? Yazı bitirip hava sıcaklıklarının düşmeye başladığı bugünlerde gardırobumuzda olduğu kadar ayakkabı dolabımızda da keskin değişimler yaşamaya başladık. Sandaletler, terlikler bir anda yerlerini soğuk ve yağışlı günlerin vazgeçilmez ayakkabıları botlara bırakmaya başladı. Bartın'daki ayakkabı mağazaları da raflarını sezon ürünleriyle donatarak kışlık bot ayakkabılar, ve yağmur çizmesi raflarını süsledi. Malum kış ayları geliyor ve artık soğukları iyice hissetmeye başladık. Haliyle sıkı giyinmek ve sağlığımıza dikkat etmek durumundayız. Peki, kışlık ayakkabı seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz? Ayağımızı olumsuz hava ve yol koşullarından korumak tüm insanlar için hep hayati önemde olmuştur. Hareketimizi sağlayan ayaklarımız günlük tempomuz açısından da kuşkusuz büyük önem taşıyor. Bugün severek giydiğimiz bot modellerinin çoğu sadece estetik kaygıların bir sonucu olarak değil, daha büyük bir ihtiyacın sonucu ortaya çıkmışlardır. Botların en temel ayırıcı özellikleri, darbelere karşı koruma özellikleri yanında, soğuk hava koşullarında sıcak tutabilmeleri, yürüme esnasında konfor seviyesinin yüksek olması ve en sert hava koşullarında bile kolay kolay deforme olmamaları tercih edilmelerinin ana sebeplerinden biri. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ve hibrit malzemeler sayesinde sadece deri ve nubuk değil aynı zamanda suya, madeni yağlara ve sert darbelere karşı dayanıklı sentetik malzemeler de ortaya çıktı. Bu malzemeler tasarımcıların esneklikleriniz arttırırken kullanıcıları da tercihleri konusunda oldukça geniş bir seçenek havuzu ile baş başa bıraktı. Bugün gardırobumuzun değişmez parçalarından biri olan botlar, yeni tasarım felsefesi sayesinde ofis kullanımında da oldukça şık bir alternatif olarak ortaya çıktı. Sonbahar ve kış aylarında en çok kullandığınız ayakkabınız olan botlarınızı doğru seçmeniz, bu zorlu mevsimleri rahat, konforlu ve sıcacık geçirmenizi garanti altına almaya yardımcı olabilir. Botlarınızı çoğunlukla tüm gün ayağınızda tutmak zorunda kalacağınız için, bot seçiminde hem fonksiyonel hem şık ürünlere yönelmenizde fayda var. Doğru botu seçmek için size fikir vereceğimiz birkaç noktayı göz önünde bulundurabilirseniz soğuk havada, karda, yağmurda şıklıkla konforu kolaylıkla bir arada yaşayabilirsiniz. Bunun için önce bot çeşitlerine bir göz atalım?

Yanıt Yaz