Ayakkkabı dünyası 2018

sanemnur12
avatar
Konu Sayısı: 3
Mesaj Sayısı: 3
Ayakkkabı dünyası 2018
5 yıl önce

Sizlerle bugünün botları da ilgilenmek nelere dikkat etmeliyiz, 2018 yılında botlarda kış modası nasıl olacak? Ayakkabı türleri daha rahat gibi konulardan bahsedeceğim.

Öncelikle bot ve kar botu alırken dikkatli olmayı istediğim hususlar su olur;

  1. Botun hafif gerek gerekli. Botlar hafif yüklü olmamak karda yürürken karın verdiği ağırlıkla botlar daha da ağırlaşmasın.

  2. Bot normal ayak numarasından 1 numara büyük alınmalı ki kalın çoraplarla rahatlıkla giyilebilsin

  3. Su geçirmez olması kimi markalar su geçirmezlik garantili olabiliyor.

  4. Herhangi bir ayakkabı seçimi yaparken aldığımız ürünün deri olmasına gösterelim ki deri olan ayakkabılar hem rahatlık hem sağlık hemde uzun ömürlü bir kullanım hakkındadır çok daha avantajlıdır.

İster kışlık ister yazlık ayakkabı alalım deri olmasına ve rahatlığa olmasına yönelik özen gösterelim. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların gittikleri uzun yollar ve uzun süre ayakta kalmalardan dolayı rahat ayakkabıları tercih etmeliyiz.Ayaklarımızı farkında olmalıyız ince ayaklı insanların giyeceği ayakkabılarla kalın ya da düz taban ayakları olan insanların giyeceği ayakkabılar farklıdır.Düz taban ya da geniş ayaklı insanlar sivri burunlu (stiletto gibi)) ayakkabıları tercih etmemeliler. Çok topuklu ayakkabılarda ayaklarını yapılıyor ve rahatını bozar.Orta boy collectu her zaman idealdir.

2016 bot modelleri ile ilgili kısaca bilgi verirsek, kısa botlar bu kış daha moda uzunlar her zaman onun varlığında ve rahatlık açısından kısa botlar daha uygunlar.Ayrıca püsküller ve kalın topuklar bu kış çokça görülecektir.Genel olarak kahve, taba, siyah gibi klasik renklerin görüleceği bir kış yaşayacağız.

Spor yapmak için kullanacağınız ayakkabılı yer ile vücudunuz arasında kavuşmak dağılımını etkileyen önemli bir faktördür. Ayakta tutma, dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar.

Bu sebeple de seçilemediğiniz ayakkabı ayağı güzel bir şekilde sarmalıdır, ne bol ne de dar yap gerekir. Mümkünse bağışta bulunmak uzun başarısızlık ve ayak bileğini de rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır.

Ayakkabının burun kısmı olabildiğince geniş olmalı, parmaklarınıza daima hareket ediyorsunuz. Ayakta ki başparmak ile ayakkabının parmak ucu bölümü arasında ortalama bir santimetre uzaklık bulunmalıdır.

Doğru Taban İle Sağlıklı Adım

Iyi bir spor ayakkabı basıncı absorbe edebildiği gibi aynı zamanda da ayağa binen yükleri dengel 포장 dağıtabilmesi. Bu sebeple de ayakkabının tabanı ayağı iyice kavrayabilmeli, topuk kısmı yumuşak ve kalın olmalı, üstük kısmına gelecek basıncı dağıtabilecek biçimde topuk orta bölümünde direnci düşük malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Burda yeni denge ayakkabı modeli. Başarılı marka olan new balance  spor ayakkabıda ileri derecede başalarılı olduğuna kanaat getirebiliriz.

Taban bölümüm ayağın altında yer alan ön arka ve yan eğrilikleri destekleme unut.
Ayakkabı ayağı yanlardan güzel bir daire sarmalı ayağın farklı yöne kaçını engelleyerek dülme ve burkulmalardan koruması gerekir.


Yanıt Yaz